Specializace na ruční brzdy

UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY

Z důvodu dovolených jsou omezeny v červenci a srpnu opravy ručních brzd a to pouze na brzdy,na které jsou lanovody skladem,nutno ověřit telefonicky(naskladnění dalších lanovodů cca koncem srpna)

Opravujeme (nerepasujeme) ruční brzdy u  vozidel :

Renault : Scenic II,Grand Scenic II,Scenic III(servomotory výměna,opravy řídící jednotky),Grand Scenic III(servomotory výměna,opravy řídící jednotky),Espace IV,Grand Espace IV,Laguna II,Laguna Combi II,Laguna Combi III,Laguna III,Vel Satis

Citroen : C4 Picasso,C4 Grand Picasso,C5(pouze lanovody)

Peugeot : P3008 a P5008 (pouze lanovody)

Ford : S-Max,C-Max,Galaxy - V POSLEDNÍ DOBĚ SE VYSKYTLI PROBLÉMY S ELEKTRONICKOU ČÁSTÍ BRZD FORD C-MAX (NELZE ZKALIBROVAT). DUVODU JE HNED NĚKOLIK :

1) I PŘES PŘEDEŠLÉ UPOZORNĚNÍ PO TELEFONU VOZIDLA PŘIJÍŽDĚJÍ NA ZPĚTNOU MONTÁŽ S VADNÝMI ZADNÍMI BRZDIČI NEBO BRZDAMI – OPRAVA SE TAK PRODRAŽÍ I O 10 AŽ 15000KČ!!!!!!!!!!!!

2)BRZDY K NÁM PŘIJDOU TZV, DOJETÉ NA DORAZ – LANA I NA 4x ZLOMENÉ,NEBO TOTÁLNĚ ZADŘENÉ A PŘEŘÍZLÉ V TAHU(TO JE VĚTŠINOU NEVRATNÉ POŠKOZENÍ BRZDY PŘI DEMONTÁŽI). V KOMBINACI S VADNÝMI BRZDIČI JEDE BRZDA TAK DLOUHO NA DORAZ, AŽ JE VE  STAVU,KDY ANI PO VÝMĚNĚ LANOVODU A BRZDIČU NELZE ZKALIBROVAT BRZDU.

VZHLEDEM K TĚMTO DVĚMA SKUTEČNOSTEM JSME OD 1.7.2017 AŽ DO ODVOLÁNÍ OMEZILI OPRAVY  BRZD FORD C-MAX POUZE NA PRODEJ LANOVODU VÝMĚNNÝM ZPUSOBEM BEZ POSKYTNUTÍ ZÁRUKY NA ELEKTRONICKOU FUNKČNOST SYSTÉMU,NENÍ BOHUŽEL V NAŠICH SILÁCH ANI Z ČASOVÝCH A ANI Z PROSTOROVÝCH DUVODU ŘEŠIT NA POČKÁNÍ ZPĚTNOU MONTÁŽ DO VOZU,JAKO DOSUD A ŘEŠIT PROBLÉM „DOJETÝCH“ BRZD NA DORAZ MÍSTO SERVISU,KTERÝ SE O VOZIDLO DOMOVSKY STARÁ.

POSTUP PŘI OPRAVÁCH BRZD

1) K základní diagnostice závady na ruční brzdě je důležitá diagnostika systému a mechanická          kontrola všech součástí včetně destiček a kotoučů brzd.

2) Po demontáži ruční brzdy z vozu lze s vozidlem v nouzovém případě odjet za dodržení                 podmínek bezpečného  zaparkování vozidla!!!!!(vozidlo není plně technicky                             způsobilé,zákazník je poučen o nezpůsobilosti vozu a vozidlo je používáno na jeho               vlastní  nebezpečí !!!!!!!)

3) Rozebrání brzdy,zjištění mechanického a elektronického poškození brzdy,výpočet a                       konzultace opravy se zákazníkem

4) Po opravě elektrické brzdy a případné mechanické opravě brzd zpětná montáž a kalibrace           brzdy ve vozidle (důležitý servisní úkon!!!!)

5) Finální kontrola funkčnosti systému provedená zkušební jízdou za podpory diagnostiky

Brzdu lze po telefonické dohodě opravit i po zaslání poštou,v tomto případě vyžadujeme kroky 1,2,4 a 5 příslušným servisem v místě demontáže a montáže brzdy,k opravě je dobré přiložit i výpis diagnostiky s popisem závady.V případě reklamování opravy je ale bohužel nutné sjednat si termín a přijet s vozem osobně,neřešíme tyto věci po telefonu!!!!!!!!

Vynechání kroků 1,2,4 a 5 může vést po opravě k trvalému poškození brzdy!!!!!!!!!

V tomto případě je záruka na opravu brzdy ukončena!!!!!!!!!!

Záruka na brzdu je jeden rok,záruka na provedení prací je 6 měsíců za dodržení výše uvedených podmínek.Při případné reklamaci požadujeme fakturu o montáži(jen v případě montáže mimo náš servis),provedení diagnostiky u nás na nerozebrané a nedemontované brzdě.

Sjednaná cena opravy je za opravu komponenty „elektronická brzda“ včetně montáže a demontáže(nouzová odbrždovací lana nejsou součástí opravy),případné opravy na elektronické nebo mechanické části vozidla mající vliv na funkci opraveného komponentu jsou účtovány dle platných cen Radek Hartman autoservis,případně na smluvní ceně opravy přímo v servisu.

Netvrdíme,že lze opravit jakákoli závada,ale v rámci možností se pokusíme opravu zvládnout.

Momentálně je největší problém se snímači síly,nedaří se nám najít dodavatele komponentu,v tomto případě brzdu neopravíme – většinou se jedná o průnik vody do brzdy díky zlomeným lanovodům (hlavně Grand Scenic  a Ford C-MAX),nebo mechanického poškození při neodborném rozebrání brzdy.

PRODÁVÁME I LANOVODY VÝMĚNNÝM ZPUSOBEM,ALE AŽ PO OBDRŽENÍ STARÝCH LANOVODU,I ZDE PLATÍ BEZ ZARUKY NA ELEKTRONICKOU FUNKČNOST BRZD!!! POKUD I PO VÝMĚNĚ LAN BRZDA NEPRACUJE SPRÁVNĚ,JSME SCHOPNI SE NA AUTO PODÍVAT,ALE JEN PO OBJEDNÁNÍ TERMÍNU U NÁS (CCA 14 DNÍ PŘEDEM BEZ OHLEDU NA MONTÁŽ V JINÉM SERVISU A JEHO TERMÍNU OPRAVY).V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPŘEBÍRÁME ZODPOVĚDNOST A ZÁRUKU ZA CHYBNOU MONTÁŽ JINÝM SERVISEM,NEBO ZA ELEKTRONICKÉ A MECHANICKÉ ZÁVADY NA VOZIDLE,MAJÍCÍ VLIV NA FUNKCI CELÉHO SYSTÉMU.DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ